06 30 694 30 34 dorog.tdm@gmail.com

Célok

 A Dorog és Térsége Turizmus Egyesület 2019-ben tovább folytatta a korábbi években megkezdett munkát. A térségfejlesztő tevékenység az alábbiakkal egészült ki a tavalyi évben:

 • marketing és PR-tevékenység,
 • üzemeltetési feladatok,
 • események, rendezvények szervezése, – részvétel pályázatokban, – szakmai megbízások.

Az általunk elvégzett tevékenységek továbbra is a térség turizmusának fellendítését szolgálják.

Szervezet

Munkaszervezetünk 2 főállású, 1 fő négy órás és további megbízott munkatársak bevonásával működik. A 2019-ben tovább üzemelt a Városi és Térségi Programiroda a  helyi termelők termékeivel, könyvekkel, kisebb ajándéktárgyakkal és a térség programkínálatával várja az ide betérőket.

Marketing és PR-tevékenységek

Találkozzunk Nálunk!

Sikeresen folytattuk a Találkozzunk Nálunk! térségi programajánlót, amely segítségével több, mint 1000 alkalommal jelentek meg a térség online és offline médiájában a települések rendezvényei.

Legfontosabb események, amelyek marketingjében részt vettünk:

 • KosBor Estek,
 • Alkotok-Alkotók Gyermeknap,
 • Sarpi-Dorog Futófesztivál,

Térségi Szerencsekerék

Útjára indítottuk a Térségi Szerencsekereket, amellyel a térség nagyobb rendezvényeire látogattunk el. A szerencsés nyertesek a partnereink által felajánlott kedvezményeket tartalmazó kuponokkal lettek gazdagabba.

Legfontosabb események, ahová ellátogattunk a Térségi Szerencsekerékkel:

 • Majális,
 • Fürdők Éjszakája,
 • KosBor Estek,
 • Alkotok-Alkotók Gyereknap
 • Bányásznap

 

 

Térségi applikáció

A mai kor embere számára nélkülözhetetlen a mobiltelefon, mindenki ezen és a letölthető applikációkon keresztül tájékozódik. A térségben élők és a térségbe érkező turisták információéhségét enyhítjük a Google Play Áruházból elérhető Aktív Dunamente applikációval.

A felületen megtalálhatóak az alábbi menüpontok:

 • Látnivalók
 • Étel-ital
 • Szállás
 • Térkép
 • Programok
 • Dorog

Az applikációban bemutatkozási lehetőséget nyújtunk a városban működő vállalkozások számára.

Turista Érem

 A gyűjthető Turista Érem a Városi és Térségi Programirodában kapható, amelyet sok turista keres városunkban.

A kollekció darabjai:

 • Schmidt Sándor Agora
 • Mária-barlang
 • Szent József templom
 • Szent Borbála templom

Médiamegjelenések

2019-ben továbbra is nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy építsük a települések imázsát és a már hozzánk tartozó brandeket (Hódító Túrák, Találkozzunk Nálunk!, stb.). Az alábbi online és offline platformokon jelentünk meg:

 • 24 Óra
 • Közhírré Tétetik Dorogon
 • Turizmus Panoráma
 • RTVE
 • Kemma
 • Dorogi-medence

Üzemeltetési feladatok

Városi és Térségi Programiroda

2019-ben az alábbi  szolgáltatások körrel üzemelt:

 • ajándékcsomag árusítás,
 • hűtőmágnes,
 • bögre,
 • térkép,
 • információszolgáltatás,
 • események, programok ajánlása.
 • Turista érem értékesítés

Események, rendezvények szervezése

Megyejáró Hódító Túrák

TOP-5.3.2-17-KO1-2018-00001″Megyünk körül megyünk körül”

 1. pályázat keretén belül valósult meg a 2019-es évben a Megyejáró Hódító Túrák elnevezésű túrasorozatunk. A folyamatosan bővülő eseménysorozat 2019-ben már 9 állomáson várta a megye túrakedvelő lakosságát. Dorogra június 29-én látogattak el a kirándulók, ahol egy különleges éjszakai túrán vehettek részt. A több, mint 200 résztvevő a Schmidt Sándor Agoráról indulva az Országos Kéktúra útvonalát követve ellátogatott a Nagy-Getére.

A rendezvény segítségével a város imázsát építettük.

KosBor

 1. alkalommal megrendezett KosBor Estek igényes szórakozási lehetőséget nyújtott a térségben élőknek. A fesztivál már csütörtökön elkezdődött, ekkor választotta meg a KosBor borát és a különdíjasokat a bíráló bizottság, amelynek tagjai a polgármester úr és a város intézményeinek vezetőiből tevődött össze. A neves zenekarok (Budapest Jazz Orchestra, Soulwave, NB, Los Orangutanes.), a különleges ételek és italok minőségi időtöltést szolgáltattak a családok, baráti társaságok számára.

8 borászat, 1 pálinkás és 10 további szolgáltató közreműködésével zajlott a rendezvény. Külön öröm számunkra, hogy 2019-ben sem érkezett a rendezvénnyel kapcsolatban sem hatósági, sem lakossági bejelentés.

Résztvevők száma: kb. 4000 fő (2 napon)

Részvétel pályázatokban

CLLD pályázat

A Dorog, a dinamikus és fenntartható fejlődés városa című pályázatban a Dorog és Térsége Turizmus Egyesület mint munkaszervezet vesz részt. Feladataink közé tartozik a pályázatok kiírása és koordinálása, a civil szervezetek képviselőinek mentorálása és a megvalósuló programok ellenőrzése is. A Városi és Térségi Program Irodában a pályázatkezelő referens kolléganő nyitvatartási időben segíti a civil szervezetek, egyesület képviselőit a felhívásokkal kapcsolatos kérdések megválaszolásával.

Reimann Bányászattörténeti Miniverzum

Egyesületünk felelős a marketingtevékenységért és a sajtónyilvános feladatok ellátásáért.

 Szakmai megbízások 

Tovább bővült szakmai tevékenységünk a települések aktuális megbízásaival. Dorogon a Bányászati Miniverzum marketingtevékenységében közreműködünk, részt vettünk. TOP-3.2.1-15-KO1-2016-00019 pályázati azonosítószámú “energetikai korszerűsítés a Zrínyi iskolában Dorogon” tárgyú projektben a tájékoztatás és nyilvánosság biztosítása feladatainak ellátását végeztük el.